Jdi na obsah Jdi na menu
 


Otrava králíčka:-(

Otravy
K otravě může dojít , když králíkům podáváme plesnivé krmení. Králíci rádi okusují nejrůznější části králíkárny i když je třeba natřená jedovatou barvou. Nebo malé děti dávají králíkům papat ty nejhezčí kytičky …
Mohou mít akutní i protahovaný průběh.
Příznaky : průjem i krvavý, potácivá chůze, nechutenství, nadýmání a křeče.

Otrava plesnivými krmivy
Otravu vyvolávají jedovaté zplodiny plísní (toxiny), které škodí především játrům. Nejzávažnější jsou aflatoxikózy. Aflatoxin způsobuje degeneraci jater.

Otrava solaninem
Vzniká při zkrmování bramborové natě a bramborových klíčků. I když je králík proti solaninu poměrně odolný, přesto při požití většího množství , dochází k nervovým poruchám , pohybovým potížím a obrně končetin.

Existuje celá řada otrav hlavně chemickými látkami. Různé barvy (olovo), mořidla (rtuť), postřiky (měď), hnojiva (dusičnany a dusitany) …

 

!!!na učit!!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jedovatá rostlina

(Bivoj, 28. 7. 2019 11:54)

Ahoj, dneska ráno jsem svého králíka pustila vyběhat ven. Po chvíli jsem se na něj šla podívat a on v puse velký list muškátu. Honili jsme se spolu a já mu ho sebrala, ale už z něj něco snědl. Navíc květina byla hnojená cca před týden. Našla jsem, že muškát je mírně jedovatý, ale nevypadá, že by toho snědl hodně. Moc prosím o radu. Předem děkuji za odpověď.

králík

(jitule, 3. 3. 2017 21:55)

Máme zemřelého.králíka. Budemu 5 let. Přestal žrát a pít před 2 dny. Teď alespoň hodně pije. Jako kdyby to chtěl dohnat. Není to známka nějaké otravy. Na záchod chod čirá i dělá nějaké ty hojky. A zjistili jsme ze nepribehne ani na zavolání ani na zachrasteni dobrutek. Které vůbec nechme. Včera nevěděl kde je a co po něm vlastně chceme. Vždy jsme ho museli sami přenést i do klece.. to je asi vše . Děkuji předem za vyřízení.

Muj králík

(Barbor, 28. 1. 2017 21:56)

Ahoj mam kralika je mu rok a spapal list fikusu a nic mu to neudelalo

králík

(Nina, 13. 12. 2016 19:31)

Může se můj králík otrávit fíkusem?jestli jo tak odepište

králík

(nic, 13. 12. 2016 19:29)

Co svému králíkovi nemám dávat aby se neotrávil

Otrávení

(Barbora, 6. 2. 2015 19:44)

Mohli by se králíci otrávit barevným kartonem??
Prosím odepsat.
PS:Nemůžu to najít.
DĚKUJI!!!!!

krmeni

(ladislav, 19. 3. 2014 10:10)

mohu krmit ryby mořenym obilim