Jdi na obsah Jdi na menu
 


nemoci kralika

   Příznaky:
-králík nežere a nenechává žádné bobky-může mít zácpu.Odstrante suchou potravu.Dávejte jen seno,vodu,mrkev a jablka.Pomoci může i lžička lékařského tekutého parafínu.
-Výkaly jsou měkké nebo tekuté a kysele páchnou-Králík má průjem.Vezměte mu všechnu potravu kromě sena a několika dobrě omytých pampeliškových lístků a dejte mu hodně čerstvé vody.Když mu za pár hodin nebude lépe ,odneste ho k zvěrolékaři.Dlouhotrvající průjem může i zabít.
-Králík má oteklé a tvrdé bříško a špatně se mu dýchá-To může být nadýmání.Králík možná snědl příliš zelené potravy.Může se to stát,když králíka vypustíte do zahrady časně na jaře a on sní příliš mnoho mladého bílého jetele a mokré trávy.Nadýmání je velmi vážná nemoc,takže odneste králíka k zvěrolékaři,jak nejrychleji to půjde.Mezitím mu dejte půl lžičky tekutého parafínu a odstreante vsechnu potravu včetne sena
-V kožich se objevují holá místa-To je obvykle způsobeno roztoči.Zvěrolékař vám poradí, jak králíka léčit.
-Králíkovi teče z nosu a kýchá-Králík má rýmu.Udržujte ho v teple.Když se králíkovi do 2 dnů nebude lépe,odneste ho k veterináři.
-Králík leží natažený a zrychleně,těžce dýchá-Má úpal.Okamžitě ho dejte do stínu a dejte mu vodu pokojové teploty.Přidržte mu nejdříve na hlavě a pak na nohu chladný,vlhký hadr.
-Králík se drbe za ušima a třepe hlavou-Pokud má v hluboko v uších tmavohnědou drobivou hmotu,jsou to ušní roztoči.
-Blechy-Když má váš králík blechy,můžete na ně použít spreje a pudry pro kotata.Ale obojek proti blechám samozdřejmě svému králíkovi nedávejte.
-Koprofágie-Možná si všimnete ,že králík žere vlastní výkaly. To je úplně normální.Králíci musejí trávit jídlo 2krát a králík vlastně jí napůl strávenou potravu.
-králící mor-Na mor můžou vaši králíčci zemřít nechte je proto očkovat
-Myxomatoza-přenášejí ji sající hmyz,komáři a blechy.Mnoho zvířat na tuto nemoc umírá. otečou mu víčka ,dalším příznakem je hnisavý výtok z očí a teplota.
také péče o drápky a kontrola zubů

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Nadýmání, křeče v bříšku

(Zbranková I, 25. 2. 2018 11:59)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat co dělat.... nevím co by se mohlo stát je to jakoby mu kručelo v bříšku a trošku má průjem. Jí normálně všechno seno, granule, chleba, a mrkev. Nevím co by to mohlo být :( ....